Vardenafil

Vardenafil

Vardenafil iktidarsızlık erken boşalma gibi cinsel problemlerin tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri ilaç grubundan olan vardenafil yalnızca erkekler için kullanılan, cinsel işlev bozukluğu düzenleyici özelliğe sahiptir. Bu yüzden kadınlar tarafından kesinlikle  kullanılmaz.

Penise kan pompalayan damarların daralmasıyla sertleşme sorunu ortaya çıkar. Vardenafil bu damarların genişlemesine ve penise kan pompalanmasına olanak sağlar. Bu sayede cinsel aktivite sırasında penisi yetecek kadar kanla dolar. Vardenafil cinsel aktiviteden yaklaşık bir saat önce bir tablet olarak alınmalıdır.

Vardenafil’in Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkileri yaygın olan olarak bilinen vardenafil bulantı, kusma, yüzde kızarıklık, ishal gibi birtakım reaksiyonlara sebep olmaktadır. Bunun dışında bilinen yan etkileri; kas ve eklemlerde ağrı, sırt ve karın bölgesindeki ağrı ve göz ağrısı olabilir. Vardenafil kullanın erkeklerde deride kaşınma ve döküntüler de söz konusudur. Vardenafil nadiren de olsa acil tıbbi müdahale gerektiren yan etkiler yaratabilir.

Bu etkiler şöyle sıralanabilir; işitme ve his kaybı, kulak çınlaması, kalp atışlarının hızlanması, çarpıntı durumları ve görüş kaybıdır. Vardenafil kullananlar, bu etkileri ya da bunun dışında anormal etkileri gördüklerinde muhakkak gecikmeden bir uzmana başvurmalılar. Ayrıca ketakonazol, indinavir, itrakonazol gibi ilaçlar vardenafil’in vücuttan atılmasına engel olabilmektedir. Eritromisin antibiyotiği de kandaki Vardenafil düzeyinin yükselmesine sebep olmaktadır.

Vardenafil Kimler İçin Uygun Değildir?

Şunu kesinlikle belirtmek gerekir ki vardenafil cinsel işlev bozukluğu yaşayan her erkek tarafından kullanmamalıdır. Öncesinde muhakkak bir uzmandan yardım alınmalıdır. Çünkü kalp hastası olan kişilerde bu hastalık için kullanılan ilacın, vardenafil ile birleştiği zaman tansiyona zarar verdiği saptanmıştır. Bu sorun bazen yaşamı tehdit edecek dereceye varabilir.

Ayrıca karaciğer ve böbrek sorunu yaşayan hastalarda da vardenafil kullanılmamalıdır organa  zarar verme riski sebebiyle tehlikeli olabilmektedir. Bunun dışında özellikle son 6 ayda inme inmiş kişilerinde kullanması sağlığı tehdit eden niteliktedir. Vardenafil başka ilaçlarla da etkileşime girebildiği için aynı anda farklı ilaçlar kullanıyorsa, ilacın dozajı muhakkak uzman tarafından ayarlanmalıdır. Bu durumda dozaj düşürülebilir.

Vardenafil Kullanırken Oluşabilecek Alerjik Reaksiyonlar

​​İlacı kullanırken nadiren de olsa priapizm denen sorunla karşılaşılabilir. Priapizm cinsel aktivite sırasında 4 saatten fazla ereksiyon halinde kalma durumudur. Bu durum kesinlikle normal ve sağlıklı değildir. Kanla dolu olan penis dokusunda şiddetli ağrı olabilir. Eğer priapizm tedavi edilmezse kalıcı olarak iktidarsızlığa sebep olabilmektedir. Vardenafil alerjik reaksiyonlara da yol açabilmektedir.

Yüz bölgesinde, boğazda ve dilde şişme durumları meydana gelebilir. Dildeki şişme nefes almaya engel olarak sağlığı tehdit edebilir. Belli bölgelerde kızarık ve döküntüler de mi alerjik reaksiyonlara dahildir. Bunun dışında da kişide beklenmedik etkiler söz konusu olabilir. Bu tip sorunlar yaşayan bir erkeğin muhakkak ilacı kullanmayı bırakması ve uzmana başvurması gerekir. Vardenafil hakkinda detaylı bilgi için: https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim