Vardenafil Nedir?

Vardenafil Nedir?

Erkeklerde iktidarsızlık, erken boşalma gibi çok yaygın görülen cinsel işlev bozukluğu sorunlarının tedavisinde vardenafil ilacı reçete ile satılır. Bu bağlamda vardenafil nedir dendiğinde, ilacın içeriğinden bahsetmek gerekirse ilaçta penise kan pompalayan damarların küçülmesine engel olan bir madde bulunmaktadır. Bu maddenin adı siklik guanozin monofosfattır. Bu madde, penise cinsel ilişki sırasında yetecek kadar kan akışını sağlar. Cinsel aktiviteden yaklaşık olarak bir saat önce alınarak kullanılır. Ayrıca vardenafil nedir ve kimler kullanabilir sorusuna gelince, iktidarsızlık problemi yaşayan erkeklerin tamamı bu hapı kullanamaz. Bu sebeple uzman hekime başvurmadan rastgele hapı almak söz konusu olmamalıdır. Özellikle kalp hastalarının kullanmaması gerekir. Çünkü kalp rahatsızlığı için alınan ilaçla birleştiği zaman, tansiyon problemine yol açmaktadır. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı yaşayan erkeklerde de organlara hasar verebildiği için kesinlikle önerilmez.

Vardenafil İlacının Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın yan etkisi olabileceği gibi Vardenafil’in de yan etkileri olabilir. Bu sebeple vardenafil nedir ve yan etkileri nelerdir diye değinmek gerekirse, ilacın etkilerinin genellikle ağır olmadığından bahsedilebilir. Vardenafil kullanan erkeklerde yüz bölgesinde kızarıklık, bulantı, baş dönmesi ve ishal gibi birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bazı erkeklerde ise kas ve eklem ağrılarına yol açabilmektedir. Hatta bu ağrılar sebebiyle erkekler ilacı yarım bırakıp etkisini görememektedir. Göz bölgesinde, karın ve sırt bölgelerinde de ağrılara neden olabilmektedir. Bazen de kaşıntı ya da kırmızı döküntüler oluşabilmektedir. Yine vardenafil nedir ve acil müdahale edilmesi gereken durumlar var mıdır diye bakıldığı zaman, göz bulanıklığı, çarpıntı, hızlı kalp atışı gibi durumlarda olabildiği gözlemlenmiştir. Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurulmalıdır. Nadiren de olsa bu gibi durumlar görülmektedir. Bunun dışında vardenafil nedir ve başka ne tür yan etki durumları oluşturur diye incelendiğinde alerjik  bir takım reaksiyonlar ilaç kullanımı sırasında her an yaşanabilmektedir.

Vardenafil’in Atılmasını Engelleyen İlaçlar

Eritromisin antibiyotiği gibi bir takım ilaçlar, Vardenafil’in vücuttan atılmasına engel olur. Bununla beraber vardenafil nedir ve etkileşimi olan ilaçlar nelerdir denildiğinde, bazı ilaçların vücuttaki Verdenafil seviyesini yükselttiğinden bahsedilir. Vardenafilin atılmasına engel olan diğer ilaçlar ise itrakonazol, indinavir ve ketakonazol dur. Bu anlamda vardenafil nedir ve diğer ilaçlarla birlikte nasıl kullanılmalıdır diye bakıldığı zaman, dengeyi sağlamak için muhakkak ereksiyon ilacının dozajı düşürülmesinden bahsetmek gerekir.

Priapizm Nedir?

Ereksiyon halinde olma süresi, nadiren de olsa 4 saatten ve ya daha fazla olabilir. Bu durum kesinlikle sağlıklı değildir. Çünkü penis dokusu kan dolu olduğu için aşırı ağrıya sebep olmaktadır. Ayrıca priapizm erken tedavi edilmezse kalıcı iktidarsızlığa sebep olur. Vardenafil hakkında detaylı uzman hekimden bilgi alarak, ilacı kullanmaya uygun olunup olmadığı öğrenilebilir. Doktorun uygun gördüğü durumda ilaç tedavisine başlanır.
Detaylı bilgi için: https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim