Vardenafil (Bayer)

Vardenafil (Bayer)

Reçete ile satılan ve erkekler için kullanılan vardenafil (bayer), erken boşalma ve iktidarsızlık için kullanılır. Her erken boşalma ve iktidarsızlık problemi taşıyan erkeğin kullanmaya uygun değildir. Doktor tarafından reçete ile onaylanmadan kullanmak kesinlikle doğru değildir. Bazı rahatsızlıklar bu ilacı kullanıma engel olmakta ve istenmeyen sağlık problemlerine yol açmaktadır.

Bu problemler kişide kalıcı olabilmektedir. Kalp rahatsızlığı olanlar için uygun değildir. Tansiyonu düşük olanlar veya yüksek tansiyon hastaları için uygun değildir. Vardenafil (Bayer) doktor tavsiyesi ile kullanıma başlanması gereken bir ilaçtır. Siklik guanozin monofosfat (cGMP) adlı kimyasalı içerir bu madde penis içindeki damarların küçülmesini engellemek de olan fosfodiesteraz tip 5 inhibitör maddesini bünyesinde bulundurmaktadır.

Vardenafil (Bayer) Nasıl Kullanılır?

Günde tek tablet kullanımı tavsiye edilmekle beraber cinsel ilişkiden 1 saat önce alınması gerekmektedir. Tüm erkekler için uygun bir ürün değildir. Erkek nadir olan durumlarda 4 saat ve üzerinde ereksiyon durumunda olabilmektedir.

Bu durum priapizm olarak adlandırılmakta ve ağır bir ağrı ile birlikte iktidarsızlık reaksiyonu kalıcı bir hale gelebilmektedir. Bu durumların oluşması halinde acil olarak doktora başvurulmalıdır. Hafif olarak yaygın yan etkileri bulunmakla birlikte bu ilacı kullanan erkeklerin günlük 1 doz almaları tavsiye edilmektedir.

Vardenafil (bayer) Yan Etkileri 

İlaç günde bir doz olarak alınması doktor tarafından tavsiye edilmekte bununla birlikte her iktidarsızlık sorunu yaşayan erkek bu ilacı kullanamaz. Cinsel ilişkiden 1 saat önce alınan bu ilaç bir takım kalp ilaçları kullanan insanlar için uygun değildir. Çünkü vardenafil (bayer) tansiyon düşürücü bir etki taşır. Sonuç olarak hayati riske neden olabilecek bir tansiyon ortaya çıkabilmektedir.

İlacı aldıktan sonra alerjik durumların tesiri altına girilebilmektedir. Belirtiler sıralanacak olursa yüzün, boğazın ve dilin şişmesi başlıca olan alerjik tepkime sonuçlarıdır. Dilin şişmesi insanda nefes almada probleme yol açabilmek de olduğu için acil müdahale gerekmektedir. Alerjik tepkimeler arasına aniden oluşan kızarma ve deri dökülme halini dahil edilmektedir. Bu belirtiler halinde acil olarak sağlık kuruluşuna başvurulmalı ve tedavi edilmelidir.

Vardenafil (Bayer) ve Dolaşım

İlaç peniste bulunan damarların genişlemesini ve senide kan dolarak sertleşme reaksiyonunun gerçekleşmesini sağlamak için kullanılır. İktidarsızlık problemiyle karşı karşıya kalan erkekler reçete ile bu ilacı kullanılır. Günde 1 doz olarak kullanılan vardenafil (bayer) cinsel ilişkiden 1 saat önce alınmalıdır. Dolaşım sisteminde ise 8-12 saat kalabilir. Bazı ilaçlar kan içinde vardenafil miktarının dozunun artmasını sağlar.

Bunlar içinde bilindik olarak eritromisin antibiyotiği bulunmaktadır. Vardenafilin vücuttan atılımını engelleyen başka ilaçlarda bulunmakta ve bu başka ilaçlar indinavir, ketakonazol ve itrakonazoldur. Bu ilacı tüketmek zorunda olan erkekler diğer kullandıkları kanda vardenafil miktarını arttıran ilaçlarla iktidarsızlık için kullandıkları vardenafili dengelemek için doz azaltmak zorundadırlar. Detaylı bilgi için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim sitesini ziyaret edebilirsiniz.