Udenafil

Udenafil

Erkeklerde sıkça görülen penis sertleşmesi sorunları kişilerin cinsel yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Diğer adı Erektil Disfonksiyon olan hastalığın tedavisi için mahrem bir durum olduğundan çoğu kişi doktora gidememekte, bu hastalığını internetten, televizyon satışlarından aldığı ilaçlarla veya bitkilerle çözmeye çalışmaktadır. Udenafil ise tamamen bu hastalığa yönelik olarak geliştirilmiş, üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

Zydena markası altında Güney Kore şirketi olan Don-A adlı şirket tarafından üretilen ilaç fosfodiesteraz tip 5 yani kısaca PDE5 olarak adlandırılan bir ilaç grubunda yer almaktadır. Udenafil adlı ürün televizyon reklamlarının ve internette satılan ve içeriğinin ne olduğu bilinmeyen ilaçların aksine tamamen bakanlık kontrolünde üretilen bir ilaçtır. İlaç 2005’te piyasaya sürülmüştür. Şu anda dünyada sadece yedi ülkede satılan ürünün Türkiye satışı da bulunmaktadır. Ürün ülkemizde Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş tarafından üretilip satılmaktadır.

Sertleşme Sorunu

Bu sorun sıkça yaşanmasına karşın penis sertleşmesini sorun veya hastalık olarak algılamak için sorunun en azından altı ay süreyle devam etmesi gerekmektedir. Bu sorun cinsel ilişkiden önce veya cinsel ilişki sırasında ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu yaşayan erkeklerde cinsel ilişki sırasında penis aniden sertleşmeyi kesebilmektedir. Bu da ilişkinin kısa sürede sonlandırılmasına sebep olmaktadır.

Özellikle kırk yaşından sonra toplumdaki iki erkekten biri arasında görülen hastalık çok ciddi bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyada yaşayan yüz elli iki milyon civarında erkeğin bu sorundan etkilendiği düşünülmektedir. İleride ise bu sorunun daha da artacağı düşünülmektedir. Bu nedenle üretilmiş olan Udenafil hastalığın tedavisini sağlamamakta ancak ilişki sırasındaki sertleşme sorununa uzun süreli etkili olmaktadır.

İlaç Nasıl Etki Etmektedir?

Udenafil adlı ilacın etki etme olayı sertleşmeyi sağlayan kan pompalanmasıyla ilgilidir. Udenafil nedir diye bakacak olursak ilaç kullanıldığında penisin içerisine yoğun bir şekilde kan pompalanmaya başlanır ve bu da penisin sertleşmesine yol açmaktadır. İlaç içeriği sayesinde penis içerisinde yer alan damarları genişletmekte ve bu da doğal olarak penisin içerisine kanın daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Ürün Nasıl Kullanılır?

Ürünün kullanımı oldukça kolaydır. Her tablet 100 mg içerik barındırmaktadır. Udenafil nedir olarak arama yapıldığında ulaşılabilecek ürün ağız yoluyla alınmaktadır. Ürün kullanıldıktan otuz dakika içerisinde etkisini göstermektedir.  Günlük doz miktarı 100 mg olarak önerilmek ile birlikte doktor kontrolünde bu doz iki katına kadar çıkarılabilmektedir. İlacın aç veya tok karnına alınmasında sorun yoktur. Her iki durumda da kullanılabilmektedir.  U

denafil nedir sorusuna verilen cevaplarda kişilerin uyması gereken bir başka nokta da yan etkileridir. Çok fazla görülmemesine karşın kızarıklık, baş ağrıları, hazımsızlık gibi yan etkileri bulunmaktadır. Udenafil nedir dendiğinde ilacın sertleşmeye etkisinin yapılan araştırmalarda gerçekten de var olduğu görülmektedir. Ancak ilacın kullanımının doktor kontrolünde yapılması gerektiği de bilinmektedir. Özellikle yaşı ileri olan hastaların ilacın kan pompalaması yaptığı için dikkatli kullanması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresinden yardım alabilirsiniz.