Udenafil İçeren İlaçlar

Udenafil İçeren İlaçlar

Udenafil, marka ismi Zydena olan bir ilacın içinde kullanılan etken maddenin ismidir. Erkeklerde sertleşme sorununu çözmekte olan bu etken madde, doğal yollarla ereksiyon haline geçilmesini sağlar. Ereksiyon sorunu, erkeklerde gözlemlenen penis sertleşmesi olmaması veya sertliğin sürdülememesi anlamına gelir.

Erkek için büyük sıkıntılar ortaya çıkaran bu durum udenafil içeren ilaçlar sayesinde etkili ve kalıcı bir şekilde çözülmektedir. Birçok kişi tarafından yapılan yorumlar göz önünde bulundurulduğunda udenafil içeren ilaçlar oldukça hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir. Bu sayede çiftler arasında sertleşme sorunundan dolayı meydana gelen anlaşmazlıklar da ortadan kalkar. 2012 yılından itibaren Türkiye’de satılmaya başlanan bu ilaçlar, erkeklerin hayatında önemli bir yer edinmiş ve adeta onların kurtarıcısı haline gelmiştir.

İlaçların İnsan Vücuduna Etkileri

Vücutta birçok değişim yaratarak doğal yollarla ereksiyon sağlayan udenafil içeren ilaçlar erkekler arasında git gide popüler bir hale gelmektedir. Udenafil etken maddesi damarların gevşemesini sağlayarak aynı zamanda kan akışını hızlandırır. Yani damarlar gevşediğinde kan akışı için daha geniş bir alan kalacağı için kanın vücuttaki hareketliliği artar. Özellikle penis bölgesinde daha aktif bir hale gelen kan, burada bulunan kasları da harekete geçirir. Böylece penis sertleşmesi hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu sayede udenafil içeren ilaçlar çiftler arasında cinsel birleşmede oluşan anlaşmazlıkları yok ederek her iki tarafında maksimum hazza ulaşmasında önemli bir rol oynar.

Udenafil İçeren İlaçların Kullanımı

Şimdiye kadar birçok kişi tarafından kullanılmış olan udenafil içeren ilaçlar kullanımı özen ve dikkat gerektiren bir türdür. Bu yüzden hasta, bu ilacı kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktora başvurmalı ve ilacı kullanmaya uygun olup olmadığına dair sağlık kontrolünden geçmelidir.

Aynı zamanda doktor tarafından düzenlenen doz ayarı da bu test sonuçları baz alınarak yapılmalıdır. Hastaların günde bir defadan fazla udenafil içeren ilaçlar kullanmaması önerilir. Eğer hasta ilacı her gün kullanmak istiyorsa, doktoruna bu konuda bilgi vermeli ve doz ayarı düşük tutulmalıdır. Bunun yanında cinsel birleşmeden yaklaşık 45 dakika önce alınan bir ereksiyon hapı etkisini 4 saat boyunca belirgin  biçimde göstermektedir.

İlacın Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi udenafil içeren ilaçlar da bazı yan etkilere sahiptir. Bunlar arasında en sık rastlananlar şu şekilde sıralanabilir: nasal konjesyon, yüz kızarması, hazımsızlık, göz kızarıklığı, baş dönmesi. Bu yan etkiler çok da ciddi olmayan ve kısa sürede etkisini yitiren türdendir. Bu yüzden bu gibi etkiler görüldüğünde endişelenmeye gerek yoktur.

Yüz kasılmaları, görme ve işitme bozuklukları, penisin haddinden fazla sertleşmesi gibi yan etkiler ise ciddiye alınmalıdır. Müdahale edilmezse ciddi sonuçlara yol açacak olan bu yan etkiler gözlemlendiğinde hasta mutlaka doktoruna başvurmalıdır. Bunun haricinde udenafil etken maddesine ve ilaçlara dair daha fazla bilgi edinmek isteyenler https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini ziyaret edebilir.