Vakumlu Sertleşme Cihazı

Vakumlu Sertleşme Cihazı

Vakumlu Sertleşme Cihazı

Ereksiyon sorunu yaşayanların bu problemlerini tedavi etme amacı ile kullanılan uygulamalardan biri olan vakumlu sertleşme cihazı, özellikle bu konuda kullanılan ilaçları çeşitli nedenler ile alamayan kimselerde etkili bir yöntemdir. Bunun için özel olarak tasarlanan cihazlar sayesinde sertleşme sağlanmakta ve ilaçların yarattığı yan etkileri içermediği için avantajlı bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Vakumlu Sertleşme Cihazı Nasıl Bir Etki Sağlar?

Bu cihazlar, silindir şekline sahiptir. Cihazın üzerinde penisi sıkma amacıyla kullanılan bir silikon halka bulunmaktadır. Kullanımı son derece kolay olan vakumlu sertleşme cihazı, bir elektronik pompa veya el ile çalıştırılır. Silindirin penis üzerine yerleştirilmesi ve pompa sayesinde cihazın içinde vakum oluşturulmasıyla uygulanan vakumlu sertleşme cihazı, penis üzerindeki damarlara kan birikmesini ve dolayısıyla sertleşmesini sağlayan bir etki yaratır.

Penis sertleştikten sonra bu sertleşmenin korunması gerektiği için silikon halka peniste bırakılacaktır. Ancak bu halkanın yarım saatten fazla peniste bırakılması tavsiye edilmemektedir. Doktorlar tarafından önerilen vakumlu sertleşme cihazı cinsel ilişkiye girilmeden önce kolaylıkla uygulanabilir. Bu cihazı kişinin kendisi rahatlıkla kullanmaktadır. Ancak sertleşme sorunu ciddi bir problemdir. Bu problemin altında yatan nedenler farklıdır. Bu cihaz sayesinde peniste sertleşme sağlanabilir ve kolaylıkla partner ile cinsel birleşme yaşanır. Ancak asıl olan sertleşme probleminin altında yatan nedeni çözmek olduğu için bu konuda daha kalıcı bir tedavi uygulanması esastır.

Bu sebeple vakumlu sertleşme cihazı, kalıcı bir çözüm sağlamakta yetersizdir.  Sertleşme problemi için kalıcı bir çözüm arayışında olan kimseler, bu konuyu doktorları ile birlikte görüşerek, yapılması gereken tahlil ve muayeneleri ihmal etmemeli, konunun daha derin ve detaylı biçimde tedavi edilmesini sağlamalıdır. Uygulanan tedavi ile birlikte bu cihaz, doktor tarafından önerildiği zaman kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Vakumlu Sertleşme Cihazını Kimler Kullanabilir?

Sertleşme sorunu söz konusu olduğunda en yaygın tedavi yöntemi, ilaç tedavisidir. Ancak bazı kimselerin metabolizması, bu tür ilaçlara karşı hassasiyet gösterebilir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kimseler ve kalp hastalarının sertleşme sağlayan ilaçları kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca karaciğer ve böbrek sisteminde sorunları olan kimselerde sertleşme ilaçları olumlu etkiler sunmamaktadır.

Bunun dışında diyabet ve tansiyon hastaları da sertleşme ilaçlarını kullanmamalıdır. Bu tür rahatsızlıkları olan kimseler, sertleşme sorunu için uygulanacak olan tedavide, tüm hastalıklarını ve kullandıkları ilaçları doktorlarına bildirmelidir. Bu hastalıklara sahip olan kimselere doktor tarafından vakumlu cihazın kullanılması önerilebilir. Ayrıca ilaç kullanmaya sıcak bakmayan kimseler de bu isteklerini doktorlarına bildirerek, bu cihazın kendileri için uygun olup olmadığını görüşmelidir.

Bu tür problemleri olan kimseler, doktor tarafından önerildiği halde ilaç kullanımı yerine vakumlu sertleşme cihazı kullanmak sureti ile sertleşme sorununu aşabilirler.

Vakumlu Sertleşme Cihazının Yan Etkileri Var Mıdır?

Bu cihaz, sertleşme ilaçlarının içerdiği bazı yan etkileri içermez. Bu sebeple genellikle tercih edilir. Fakat bu cihazın kullanımın da birtakım yan etkileri bulunmaktadır. Kullanım esnasında penis derisinde tahriş olma, morarma ve hissizlik oluşabilir. Bir diğer yan etki de boşalmayı zorlaştırma ihtimalidir. Kullanım esnasında peniste aşırı bir morarma ve hissizlik hali meydana geliyorsa, cihazın kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

Kullanım sırasında uygulanan daraltıcı halkanın yarım saatten daha fazla peniste bırakılması, ciddi sorunlara yol açabilir. Penis derisinin hasar görmesi ve morarmanın, hatta ağrı oluşumunun aşırı seviyelere yükselmesi normal kabul edilmez.

Bu yüzden cihazın kullanımı hakkında doktorun önerdiği bilgiler esas alınmalı, beklenmeyen etkiler ile karşılaşıldığında, vakumlu sertleşme cihazı kullanılmaya devam edilmemeli ve mutlaka bir üroloji uzmanına başvurulmalıdır. Daha detaylı bilgi için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim internet sitesini mutlaka ziyaret etmenizde yarar olacaktır.