Şok Dalga Tedavisi (ESWT-ED1000)

Şok Dalga Tedavisi (ESWT-ED1000)

Şok Dalga Tedavisi

Erkeklerde görülen ereksiyon problemlerinin giderilmesi amacı ile kullanılan şok dalga tedavisi günümüzde bu konuda tercih edilen yaygın tedavilerden birisi haline geldi. İlaç tedavisine ek olarak veya tek başına uygulanabilen şok dalga tedavisi birkaç seans biçiminde uygulandığı zaman, sertleşme ilgili sorunların giderildiği gözlemlenmekte ve hasta hem fiziksel hem de psikolojik yönden olumlu sonuçlar elde etmektedir.

Şok Dalga Nasıl Uygulanmaktadır?

Erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı biçimde ortaya çıkan sertleşme sorununun tedavisinde bilinen en modern yöntemlerden biri olan şok dalga tedavisi düşük yoğunluğa sahip olan şok dalgalarının penise verilmesini içermektedir. ESL olarak da adlandırılan bu tedaviyi uygulayabilmek için özel cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu özel cihazlardan verilen şok dalgaları, penis çevresindeki zarar gören damarların yeniden oluşmasına imkan sağlamakta ve bu bölgede sertleşme sorununa neden olan kan akımı azlığını yeniden düzenlemektedir. Tüm bu fonksiyonları sayesinde bu tedavi, sertleşme sorunu için kalıcı çözümler üretebilmektedir.

Bu tedavi hakkında bilinmesi gereken en önemli detay, bunun henüz araştırma aşamasında bulunan oldukça yeni bir tedavi yöntemi olduğudur. Hatta günümüzde şok dalga tedavisi böbrek taşlarının giderilmesi, artrit gibi sorunların tedavilerinde de tercih edilmektedir. Ancak bu türlü tedavilerde hastaya uygulanan şok dalgalarının çok daha yoğun olduğu söylenebilir. Sertleşme sorunu için uygulanan şok dalgalar, buna nazaran çok daha az yoğunluğa sahiptir.

Şok Dalga Tedavisi Kimlere Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Şok dalga tedavisi günümüzde hafif düzeydeki SS sorunlarında kullanılmaktadır. Bu tür sorunlarda  PDE5I adı verilen sertleşme sorunu tedavisi de uygulanmaktadır. Ancak bunu çeşitli nedenler ile uygulamak istemeyen hastalar için şok dalga tedavisi düşünülebilir. Bu tedavinin hangi hastalar üzerinde daha etkili sonuçlar sunacağı, hastanın yaşamış olduğu sertleşme sorununun boyutları ve temelindeki neden ile alakalıdır.

Buradan hareket ile hangi hastalara şok dalga tedavisi uygulanabileceği ya da uygulanmayacağı ancak bir uzman doktorun yapacağı incelemeler sonucunda belirlenecek ve tedavinin uygulanmasına hasta ile birlikte karar verilecektir. Şok dalga tedavisinin uygulanması sırasında hastaya doktor tarafından ek olarak bazı ilaç tedavileri ve psikoterapi gibi yöntemler önerilebilir. Uygulanan şok dalga yöntemi, bu diğer tedaviler ile birlikte yürütülecektir. Eğer hastanın genel durumunda görülen ciddi bir olumsuzluk söz konusu değilse, bu tedavi hemen her hastaya uygulanabilir.

Şok Dalga Tedavisinin Etkileri ve Avantajları Nelerdir?

Uygulanan bu sertleşme tedavisi, kesinlikle bir ameliyat veya operasyon değildir. Bu nedenle uygulama sırasında hastanın hastaneye yatmasına, anestezi almasına hiç gerek yoktur. Uygulama esnasında hastaya düşük yoğunluklu şok dalgaları verildiği için hasta tarafından herhangi bir acı veya ağrı hissi duyulmamaktadır. SS olarak adlandırılan sertleşme problemi bu yöntem aracılığı ile tedavi edildikten sonra ilerleyen zamanlarda herhangi bir biçimde sorun tekrarlarsa, yeniden şok dalga tedavisi uygulanabilir.

ESL tedavisi sırasında penise verilen şok dalgaları, penis dokusu üzerinde ufak miktarda bir hasar meydana getirebilir. Bunda endişe edilecek herhangi bir durum yoktur. Tedavi tamamlandıktan sonraki iyileşme döneminde penis çevresindeki kan damarları yeniden oluşacak ve penise doğru gerçekleşen düzenli kan akımı sağlanmış olacaktır. Uygulanan şok dalga tedavisi çeşitli seanslara bölünerek hastaya verilmektedir. Hastanın bu tedaviye kaç seans boyunca devam etmesi gerektiği doktor kontrolünde belirlenmesi gereken bir durumdur.

Ayrıca sertleşme problemine neden olan etkenler gözden geçirilecek ve seans sayıları bu nedenlere bağlı olarak uzman tarafından belirlenecektir. Ancak bu tedavi genel olarak birden fazla seansa bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrasında hasta normal yaşamına kolaylıkla devam edebilir. Tedavi yöntemi ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresinden alınabilir.