Penil İmplantlar (Mutluluk Çubuğu)

Penil Implantlar (Mutluluk Çubuğu)

Penil İmplantlar

Sertleşme erkeklerde kaliteli bir cinsel birliktelik için önemlidir. Fakat zaman zaman her erkek çeşitli nedenlere bağlı olarak sertleşme sorunu ile karşı karşıya gelebilir. Fakat günümüzde tıptaki gelişmeler sayesinde ileri düzeyde sertleşme sorunu yaşayanlar için dahi uygulanabilecek bir tedavi yöntemi bulunuyor. Bunlardan biri de penil implantlar olmakla birlikte sertleşme problemlerinde oldukça ileri düzeyde çözüm sağlıyor.

Penil İmplantlar Nasıl Uygulanır?

Penis protezi olarak da bilinen implantlar ileri düzeyde sertleşme sorunu yaşayanların tercih ettiği bir tedavi biçimi olmakla birlikte sertleşme sorununu tamamen ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir. Peniste bulunan sertleşme odacıklarına yerleştirilecek penil implantlar için cerrahi bir müdahale yapılması gerekiyor. Bu cihazın iki farklı biçimi bulunuyor. Bunlardan biri şişirilebilir diğeri ise yarı sert özelliğe sahip olan cihazlardır. Her ikisi de etkili bir çözüm sağlar. Bu ürünlerin tercihi hastanın kişisel durumuna göre değişiklik gösterir. Komplike bir sertleşme sorunu söz konusu oluyorsa yarı sert yani şişirilemeyen penil implantlar uygulanabilir. Yarı sert penil implantlar aynı zamanda bükülme özelliğine de sahiptir. Böylece rahat kullanım imkanı sağlar. Bunun yanı sıra sürekli bir sertlik durumu peniste olacağı için penisin saklanmasında zaman zaman güçlük çıkabilir. Şişirilebilen implantlar ise ihtiyaç halinde pompa yardımı ile şişirilerek penisin sertleşmesi sağlanacağından penisi gizleme konusunda herhangi bir problem oluşmayacaktır. Bu işlem için penisin sertleşme odacıklarına cihaz yerleştirilirken karın duvarına da şişmeye yardımcı olacak ve içi sıvı dolu rezervuar yerleştirilmektedir. Bu rezervuarın içerisinde bulunan sıvı penisin arka kısmında bulunan pompa yardımı ile peniste bulunan cihaza gönderilerek penisin sertleşmesi sağlanmıştır. Bunun için pompanın sadece birkaç defa sıkılması yeterli olacaktır. Şişirilebilen özelliğe sahip olan penil implantlar daha sık tercih ediliyor. Çünkü bu cihaz daha doğal sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Penil İmplant Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Cerrahi yöntem ile sertleşme odacıklarına yerleştirilecek olan silindir biçimindeki cihaz sağlıklı bir cinsel aktivite için oldukça etkilidir. Bu cihazın yerleştirilmesinden önce bazı şeylere dikkat edilmesi gerekir. Özellikle hastanın düzenli kullandığı kan sulandırıcı gibi ilaçlar bulunuyorsa bunların mutlaka ameliyattan birkaç gün öncesinde kesilmesi gerekir. Ayrıca cerrahi müdahale saatinden 6 saat önce yeme ve içme kesilmekle birlikte sigara da kullanılmamalıdır. Bunlar anesteziye hazırlık için yapılması gereken işlemlerdir. Hastanın durumuna göre lokal anestezi uygulanmakla birlikte bazı durumlarda genel anestezi yöntemi de uygulanabilir. Aynı zamanda penil implantlar ameliyatı öncesinde ameliyattan sonraki gün yeniden çıkarılmak hastaya üzere sonda takılır.

Penil İmplant Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrasında hasta doktor kontrolünden geçerek ertesi gün taburcu edilir. Fakat penil implantlar birkaç hafta boyunca peniste ağrıya ya da acıya sebep olabilir. Bu neden ile ameliyat sonrasında en az 2 hafta kadar ağır bir şey taşımamakla birlikte vücudu yoracak ağır egzersizlerden de kaçınmak gerekiyor. Ayrıca ağrıların en aza indirgenebilmesi için ağrı kesici ilaçların yanında soğuk uygulama da yapılabilir. Sauna ya da termal özelliğe sahip olan banyolardan da bu süre içerisinde uzak durmakta yarar bulunuyor. Kesinin tam anlamı ile iyileşerek şişliğin de ortadan kalkması ile implantın ilk kez şişirilmesi için doktor randevu verecektir. Bu işlemden sonra hasta cihazın nasıl kullanılması gerektiğini de öğrenmiş olacaktır. Böylece cinsel aktivitede bulunması için herhangi bir engel kalmamıştır. Ayrıca kesi bölgesinde az miktarda akıntı normal olsa da bu akıntı her zaman ve yoğun bir biçimde devam ediyorsa ve peniste ağrı kesilmemişse mutlaka doktora başvurulması gerekir.

Siz de bu yöntemler hakkında daha geniş bilgi edinebilmek için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.