Tadalafil

Tadalafil

Erkeklerin ereksiyon sorununu tedavi etmek için ağız yoluyla alınan bir ilaç türü olan tadalafil bu tedavi yöntemleri arasında en etkililerinden biri olarak kabul edilir. Sertleşme sorunu erkekler için cinsel ilişki esnasında ciddi problemler ortaya çıkarmaktadır. Erkeğin penisinin sertleşmemesi veya sertleştikten kısa bir süre sonra eski haline geri dönmesi ciddi bir problemdir.

Aynı zamanda bu durum yalnızca erkekleri değil kadınları da etkileyen bir sorundur. Ereksiyon problemi yüzünden cinsel ilişki yaşayan çiftlerin bu birleşmeden aldıkları zevk minimum seviyeye düşmekte ve istekleri tamamen yok olmaktadır. Hal böyle olunca da erkekler tadalafil başta olmak üzere birçok ereksiyon hapına başvurmakta ve bundan da oldukça etkili sonuçlar almaktadırlar.

Tadalafil Sertleşmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Erkeklerin ereksiyon haline geçişi fizyolojik açıdan oldukça karmaşık bir süreçtir. Bu tadalafil ilacı ise bu süreci erkek için daha kolay bir hale getirmekte ve doğal yollarla sertleşme sağlamaktadır. İlacın vücutta yarattığı en büyük değişim erkeğin damarlarında bulunan kanın akışını hızlandırmasıdır.

Bu akışın hızı özellikle peniste büyük bir role sahiptir. Burada yer alan damarlar gevşediği ve bu damarlardan saniyede daha fazla kan geçtiği için artık penis sertleşmek için uygun ortamı bulmuş demektir. İlaç vücuda etki etmeye başladığı andan itibaren bu değişimler erkek penisinde gözlemlenir. Kan akışının hızlanmasıyla erkeğin ereksiyon haline geçmesi çok daha kolay bir hale gelir.

İlacın Kullanımı Nasıldır?

Son zamanlarda iyice popüler hale gelen tadalafil mutlaka doktor denetimi altında kullanılması gereken ilaçlardan biridir. Özellikle bu ilacı kullanmaya giden erkekler öncelikle bunun için uygun olup olmadıklarını ölçmeli ve bazı sağlık testleri yaptırmalıdır. Olumlu çıka test sonuçlarından sonra ise doktor tarafından tadalafil ilacının günlük doz kullanımı ayarlanmalıdır.

Ereksiyon sorunu yaşayan hastaların bu ilacı 24 saat içerisinde yalnızca bir kez kullanması tavsiye edilmektedir. Eğer kişi her gün bu ilacı kullanacaksa düşük dozlar şeklinde kullanmalıdır. Aksi takdirde ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Cinsel birleşmeden yaklaşık yarım saat önce alınan tadalafil 4 saat boyunca vücuttaki etkisini göstermeye devam eder.

İlacın Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi tadalafil ilacında da bazı yan etkiler gözlemlenmiştir. Bunlar arasında en sık rastlananlar ise baş dönmesi, hipertansiyon ve baş ağrısıdır. Özellikle baş dönmesi en sık rastlanan yan etkilerden biri olduğu için bu ilacı kullanan kişilerin birkaç saat boyunca araba kullanmamaları önerilmektedir. Nadir olarak da priapizm belirtilerine rastlanabilir.

4 saatten daha fazla süren ereksiyon hali anlamına hala bu yan etki penis dokularının olumsuz yönde etkilenmesine yol açabilir. Bu yüzden bu yan etki ortaya çıktığında hasta derhal doktoruna başvurmalı ve gerekli tedaviye başlamalıdır. Bu ilaç hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler https://www.ereksiyinhaplari.com/iletisim adresini ziyaret ederek fikir sahibi olabilir.