Şok Dalga Tedavisi

Şok Dalga Tedavisi

Erektil disfonksiyon rahatsızlığı yaygın olarak bilinen adıyla sertleşme problemi 40 yaşın üstündeki erkeklerin 3 ’te 1 ‘inde görülmektedir. Çok yaygın bir sorun olmasına rağmen cinsel durum ile ilgili olması sebebiyle tedavi için başvuru sayısı oldukça azdır.

Erektil disfonksiyon rahatsızlığı bir damarsal dolaşım sorunudur. Penise giden damarlarda oluşan daralma ve penis içerisindeki damarlarda oluşan deformasyon ile gevşeme özelliğini yitirmesi sertleşme sorununu ortaya çıkarmaktadır. Damarsal bozulmaları ise tetikleyen birçok faktör ve hastalık bulunmaktadır.

Damar sertliği olan kişilerde bu sorunun görülme olasılığı yüksektir. Ayrıca hareketsiz bir günlük yaşantı içerisinde olmak, fazla kilo sahibi olmak ve kronik olarak sigara içmek bu sorunu tetiklemektedir. Kolesterol problemi olanlarda bu sorunun görülme oranı yüksektir. Sertleşme sorunu şeker hastalığı olan kişilerde %75 oranında görülürken kalp hastalarında %50 – 60 oranında görülmektedir.

Sertleşme sorununun oluşmasında %90 oranında organik sebepler yatmaktadır. Bu sebeple de tedavi yöntemi olarak damar yapısını düzeltmeye yönelim vardır. Şok dalga tedavisi yöntemi ile damar yapısını düzelterek sertleşme sorunu tedavi edilmektedir.

Şok Dalga Tedavisi

Erektil disfonksiyon rahatsızlığının tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. İlaç ile tedavi yöntemlerinin yanı sıra enjeksiyon tedavisi, vakumlama tedavisi de uygulanmaktadır. Hastalık boyutuna ve sonuç alınmasına göre sertleşme sorununun çözümü için cerrahi müdahale de uygulanabilmektedir.

İlaç ile tedavi yönteminde ilaç kullanıldığı sürece cevap alınabilmektedir. Kalıcı bir yöntem değildir. Bu tedavi yöntemlerine alternatif olarak şok dalga tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Şok dalga tedavisi ile penise düşük ayarlı şok dalgalar verilerek yeni damar oluşumu sağlanmaktadır. Penis içerisindeki hücreler yenilenerek protein oluşumu artırılmaktadır. İlaç tedavisi ve diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alamayan hastalar için ideal bir tedavi yöntemidir.

Şok Dalga Tedavisi Uygulaması

Şok dalga tedavisi seanslar halinde uygulanmaktadır. Her seans 15 dakikalık bir zaman almaktadır. Ayakta uygulanan bir tedavi olup herhangi bir anestezi müdahalesi gerektirmemektedir.

Her gün tek seans uygulaması yapılarak 6 gün süreli bir tedavi uygulanmaktadır. 6 gün tedavi akabinde 4 ile 6 hafta arasında değişen bir süre tedaviye ara verilir. Daha sonra tekrar 6 günlük bir uygulama yapılır. Tedaviden sonuç alınabilmesi için en az 12 seans uygulanması tavsiye edilmektedir.

Şok Dalga Tedavisisonrasında hasta günlük faaliyetlerine devam edebilmektedir. Şok dalga uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra tedavi sonucunda alınan başarılı oranı da ortalama olarak %75 seviyesindedir. Hafif boyutta sertleşme sorunu olanlarda bu oran %80 ‘lere çıkabildiği gibi çok yüksek boyutta sorunu olan hastalarda başarı oranı %50 ‘lere düşebilmektedir. Tedavi sonrasında herhangi bir ilaç kullanımına gerek olmadan cinsel fonksiyonlar yerine getirilebilmektedir.

Şok Dalga

Şok dalgalar ile sertleşme probleminin tedavisi gün geçtikçe gelişen bir teknoloji ile uygulanmaktadır. https://www.ereksiyonhaplari.com internet sitesini ziyaret ederek şok dalga tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.