Sertleşme Sorunu

Sertleşme Sorunu

Sertleşme Sorunu

Bilimsel araştırmaların sunmuş olduğu veriler sertleşme sorunun oldukça fazla ve sık görülen bir rahatsızlık olduğu göstermektedir. Sertleşme sorunu aslında erkek bireylerde meydana gelen bir cinsel işlev bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Her yaş aralığında gözlemlenebilen sertleşme sorununun ilerleyen yaşlarda artması söz konusu olmaktadır. Partnerlerin cinsel birleşme anlarında erkek bireyin yeterli düzeyde sertleşme sağlayamaması durumuna verilen ad olan sertleşme sorunu bazı erkeklerde çok şiddetli bazı erkeklerde ise daha az şiddetli görülebilmektedir.

Sertleşme sorunu sadece yeterli düzeyde sertleşme sağlanamaması durumunu kapsamamaktadır. Aynı zamanda erkeğin sertliği sağlaması fakat bu durumu kısa süre devam ettirebilmesi de sertleşme sorununa dahil edilmektedir. Sertleşme ile ilgili meydana gelen bu sorun hastanın hayatı açısından bir tehdit unsuru değildir. Fakat hastanın partneri ile olan ilişkisine ve hastanın psikolojik durumuna büyük zararları olabilmekte ve kötü sonuçlar açığa çıkarabilmektedir.

Sertleşme Sorunu Neden Meydana Gelir?

Erkeklerde meydana gelen ve hastanın hayatını derinden etkileyen sertleşme sorunu pek çok nedenden dolayı meydana gelmektedir. Bu sorunun görülmesi konusunda en büyük etken yaştır. Kişinin ilerleyen yaşlarda yeterli hormonal düzeni sağlayamaması sertleşme sorunu için büyük bir etkendir. Bunun yanı sıra kalp hastalıkları da sertleşme sorunu için ikinci en büyük nedendir. Yine de tüm kalp hastalarında sertleşme sorunu bulunmamaktadır. Bu hastalık yalnızca sorunu tetikleyen bir faktördür.

Kalp hastalıkları ve hormonel düzenin sağlanması sorunlarının yanı sıra halk arasında şeker hastalığı olarak isimlendirilen diyabet de sertleşme sorununu tetikleyen hastalıklardan birisidir. Peniste veya pelvik bölge olarak isimlendiren bölgede sinir hasarlarının oluşması, çeşitli cerrahi operasyon ve tetkiklerin yapılması, radyasyon tedavisi, testesteron seviyesinde meydana gelen düşüklükler ve parkinson benzeri nörolojik olarak etkisini gösteren bütün hastalıklar erkeklerde sertleşme sorununun oluşmasında büyük bir etken oynar.

Sertleşme Sorununa Kardiyovasküler Hastalıkların Etkisi Nedir?

Kardiyovasküler hastalıkların oluşumunda sigara ve tütün ürünlerinin kullanımı, alkol tüketimi, yüksek kolestrol ve obezite rahatsızlıkları, egzersiz eksikliği ve yüksek kan basıncı sorunu oldukça etkilidir. Bu etkenlere bağlı olarak meydana gelen veya gelişimi artan kardiyovasküler hastalıkların sertleşme sorunu ile doğrudan bir bağlantısı bulunmaktadır. Kardiyovasküler hastalıklar doğrudan kalp hastalıklarına ve sorunlarına neden olmaktadır. Bu da sertleşme sorunu yaşayan kişilerde kalp hastalıklarına bağlı olarak sertleşme sorunu oluşmasında etken  bir rol oynamaktadır.

Kardiyovasküler hastalıkların oluşmasında neden olan tüm etkenler aynı zamanda kan hücreleri ve damarlarda sorunlar oluşturacağından dolayı erkeklerde penis bölgesine gitmesi gereken kan miktarında azalmanın meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu da aynı kalp hastalıklarında olduğu gibi erkeklerde sertleşme sorunu oluşmasına neden olabilmektedir. Her ne kadar bu ihtimaller düşük bile gözükse günümüzde kardiyovasküler hastalıkların sertleşme sorununa neden olduğu tüm doktorlar tarafından kabul edilmiştir.

Sertleşme Sorunun Hasta Üzerindeki Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Cinsel sağlık sorunları genellikle olumsuz etkilerini psikolojik olarak göstermekte ve bu anlamda hastalara büyük sorunlar çıkarmaktadırlar. Bu sorunlardan birisi olan sertleşme sorunu ise hastalarda büyük psikolojik yıkımlara aynı zamanda çiftler arasında büyük sorunların meydana gelebilmesine neden olmaktadır. Bu tip bir hastalık ile mücadele veren hastalarda kısacası sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde anksiyete sorunları, depresyon, özgüven yetersizliği, stres ve kişinin duygularını yeterince ya da hiç ifade edememesi gibi oldukça büyük psikolojik olumsuzluklar gözlemlenebilmektedir.

Bu psikolojik etkilerin daha da büyümesi halinde kişinin karşı cins ile olan ilişkisinin tamamen bozulması da söz konusudur. Bu sorunların daha detaylı ve kapsamlı açıklamasına, sertleşme sorunu ile ilgili daha verimli araştırmalara ve bilgilere ulaşmak için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

Penil Protez Nedir?

Penil protez ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan bir yapay penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penil protezler genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngerimsi haznenin içerisine yerleştirilmektedir.Dolayısıyla hastalarda penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penil protezin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan içine su dolduğunda hazır hale gelerek sert ve ilişkiye hazır bir penisi  ortaya çıkaran modelleri de vardır.

Penil Protez Nedir ?

Penil protez, penisin içerisine yerleştirilen, silikondan yapılmış 2 tane silindir çubuktur. Penisin üzerinden yapılan kesiden girilerek, sağ ve sol tarafa olmak üzere 2 tane protez yerleştirilir. Dışarıdan bakıldığında protez bulunduğu anlaşılmaz. 3 çesit protez vardir:

1. Bükülebilir Protezler:

Ortasından tel geçer. Böylelikle yukarı veya aşağı bükülebilir. Çok parçalı olmadığından sık bozulmaz ve en az sıkıntı oluşturan tip protezlerdir. Kullanımı oldukça basittir. Diğerlerinden daha ucuzdur. Ama devamlı sert halde kalması ve bilhassa şort veya mayo giyildiği zaman dışarıdan görünümü rahatsız edici olabilir. Bir diğer tip bükülebilir protez çeşidi ise menteşeli olanlardır. Bunların ortasında iç içe geçmiş mekanik ufak menteşeler yer alır ve büküldükleri zaman o pozisyonda kalırlar. Pratik ve kolay bükülebilir olması hastaya kullanım kolaylığı sağlar. Ama dirençleri daha zayıftır. Bazen ses yapabilir.

2. İki Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler:

Bu protezlerin penis içerisine yerleştirilen silindir çubukları şişebilir özelliktedir. Skrotum içerisine konulan bir pompa yardımıyla şişirildiği zaman penis de sertleşir. İlişkiden sonra pompa hafif bir sıkma hareketi ile sıkılarak penisin içi boşaltılır ve penis inik pozisyonuna geçer. Böylelikle normal, fizyolojik şekle uygun bir kullanım gerçekleşir. İnik pozisyonda iken giysi dışından rahatsız edici bir görüntü vermediği için daha estetik bir görünüm sağlanır. Ama çok parçalı ve inovatif bir mekanizmaya sahip olması nedeni ile sık bozulabilir (Tüm hastalar içinde ortalama %5’inde bozulma meydana gelebilir). Maliyeti en pahalı olan protez tipidir. Her hasta tarafından pratik kullanılamayabilir. Protez uygunluğu hasta tarafından seçilmelidir. Skrotum içerisinde bulunan pompa çalıştırılırken bazen ciltte tahriş ve ağrı olabilir. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

3. Üç Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler: 

2 Parçalılardan farklı olarak içi su dolu depo kısmi yer alır ve mesanenin yanına yerleştirilir. Pompası 2 parçalı protez ile aynı şekilde çalıştırılır. Bunların su depoları silindir çubuklar üstünde bulunmadığından ve daha büyük olduğu için protez aktive edildiğinde  daha çabuk ve sert şişebilir. Fakat, mekanik parça sayısı fazla olduğundan bozulma riski en çok olanıdır. Kozmetik açıdan bakıldığında doğal penis yapısına en yakın görünüm bu protez ile sağlanır. Maliyeti bükülebilir protezlerden daha fazladır. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

Siz de bu yöntemler hakkında daha geniş bilgi edinebilmek için  www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.