Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen sertleşme sorunu çiftler arasında önemli bir sorun olmaktadır. Sadece cinsel hayatı değil genel olarak tüm yaşantıyı etkileyerek hayat kalitesini düşüren bir sorundur. Bu neden ile hayati önem taşımamasına rağmen kaliteli bir cinsel yaşam için çözülmesi gereken bir sorundur. Sertleşme sorunu özellikle yaş ile ortaya çıkan bir sorun olsa da belli dönemlerde bazı sebeplere bağlı olarak bu sorun ile hemen hemen her erkekte görülebilir. Fakat gelişen tıp sayesinde sertleşme sorunu tedavisi yapılabilir bir rahatsızlık haline gelmiştir.

Sertleşme Sorunu Tedavisinde Yöntemler

Geliştirilen yöntemler sayesinde farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme sorunlarına günümüzde çözüm bulunabiliyor. Fakat sorunun çözümünü öğrenmeden önce sertleşme sonuna sebep olan faktörü doğru teşhis etmek başarılı bir sonuç elde etmek için oldukça önemli bir adımdır. Psikolojik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme sorunu tedavisi için öncelikle psikolojik destek almakta yarar bulunuyor.

Bu gibi sorunlar ortadan kaldırıldığında ise halen sertleşme sorunu devam ediyorsa başka tedavi yöntemlerinden de destek almak gerekir. Peniste görülen sertleşme kan basıncının bu bölgede artması ile ortaya çıkıyor. Kan akışı istenen düzeyde olmuyorsa bu durum olası bir kalp rahatsızlığının belirtisi olabilir. Bunun yanı sıra henüz deneme aşamasında olsa dahi son yıllarda şok dalga uygulaması sertleşme sorunu tedavisi bakımından başarılı sonuçlar çıkaran bir yöntemdir.

Sertleşme Sonunda Şok Dalga Tedavisi

Els olarak da bilinen vücut dışı şok dalga tedavi yöntemi ile sertleşme sorununun ortadan kaldırılması için son yıllarda uygulanan tedavi yöntemleri arasına girmiştir. Bu yöntem ile odaklanmış ve düşük yoğunlukta olan ışınlar penise belli aralıklar ile verilir. Bu uygulama genellikle birden fazla seanslar ile gerçekleştirilir.

Bu uygulamanın gerçekleştirilmesi için özel cihazlara gerek vardır ve tedavi yöntemi henüz araştırma aşamasında olduğu için herkese uygulanan standart tedavi yöntemlerinden biri değildir. Hastaya Els ile sertleşme sorunu tedavisi yapılabilmesi şartların uygun olması gerekir. Bunu belirleyecek olan ise doktordur. Bu yöntem ile peniste yeni kan damarlarının meydana gelmesi sağlanır ve kan akımı düzenlenir. Silindir biçiminde olan vakumlu ereksiyon aletleri ya da penis protezi olarak da ifade edilen penil implant yöntemi ileri düzey sertleşme sorunu tedavisi için tercih edilebilecek etkili seçenekler arasında yer alır.

Sertleşme Sorunu Tedavisinde İlaçlı Yöntemler

Topikal tedavi yöntemi olarak da bilinen ilaçlı tedavi yöntemleri penisin dış yüzeyine uygulanan kremleri ifade etmektedir. Penis ucuna uygulanan bu ilaçlar emilerek penis kaslarında gevşemenin ortaya çıkmasına yardımcı olur. İlaçlı sertleşme sorunu tedavisi diğer yöntemlere nazaran daha az yan etkiye sahiptir. Özellikle sürekli kullanılan tansiyon gibi ilaçlar ile kullanıldığında herhangi bir soruna sebep olmuyor.

Peniste penil implant yani penis protezi bulunmasına rağmen sertleşme sorunu yaşayan kişilerde ilaçlı tedavi yöntemi uygulanabilir. Bunun yanı sıra peniste eğrilik bulunan kişilerde de etkili bir yöntemdir. Kemik iliği tümörü ya da lösemi gibi hastalıklar nedeni ile sertleşme sorunu tedavisi uygulanacak olan kişiler için de tercih edilebilir bir yöntemdir. Fakat hipertansiyon ya da pıhtılaşma gibi şikayetleri olan kişilerin bu yöntemi uygulamadan önce doktoruna bildirmesi gerekiyor. Enjeksiyon kullanımı da sertleşme sorununda önemli bir tedavi yöntemidir.

Her hastanın kişisel durumuna göre farklı dozlarda kullanılması gereken enjeksiyonlar doğru dozun yakalanması halinde başarılı sonuçları beraberinde getirir. Enjeksiyon uygulandıktan çok kısa bir süre sonrasında cinsel uyaran olmasa dahi peniste sertleşme meydana gelecektir. Kullanılması gereken dozu ise mutlaka doktor ayarlamalıdır. Daha detaylı bilgi için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim internet sitesini mutlaka ziyaret etmenizde yarar olacaktır.

Penil Protez Nedir?

Penil protez ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan bir yapay penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penil protezler genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngerimsi haznenin içerisine yerleştirilmektedir.Dolayısıyla hastalarda penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penil protezin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan içine su dolduğunda hazır hale gelerek sert ve ilişkiye hazır bir penisi  ortaya çıkaran modelleri de vardır.

Penil Protez Nedir ?

Penil protez, penisin içerisine yerleştirilen, silikondan yapılmış 2 tane silindir çubuktur. Penisin üzerinden yapılan kesiden girilerek, sağ ve sol tarafa olmak üzere 2 tane protez yerleştirilir. Dışarıdan bakıldığında protez bulunduğu anlaşılmaz. 3 çesit protez vardir:

1. Bükülebilir Protezler:

Ortasından tel geçer. Böylelikle yukarı veya aşağı bükülebilir. Çok parçalı olmadığından sık bozulmaz ve en az sıkıntı oluşturan tip protezlerdir. Kullanımı oldukça basittir. Diğerlerinden daha ucuzdur. Ama devamlı sert halde kalması ve bilhassa şort veya mayo giyildiği zaman dışarıdan görünümü rahatsız edici olabilir. Bir diğer tip bükülebilir protez çeşidi ise menteşeli olanlardır. Bunların ortasında iç içe geçmiş mekanik ufak menteşeler yer alır ve büküldükleri zaman o pozisyonda kalırlar. Pratik ve kolay bükülebilir olması hastaya kullanım kolaylığı sağlar. Ama dirençleri daha zayıftır. Bazen ses yapabilir.

2. İki Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler:

Bu protezlerin penis içerisine yerleştirilen silindir çubukları şişebilir özelliktedir. Skrotum içerisine konulan bir pompa yardımıyla şişirildiği zaman penis de sertleşir. İlişkiden sonra pompa hafif bir sıkma hareketi ile sıkılarak penisin içi boşaltılır ve penis inik pozisyonuna geçer. Böylelikle normal, fizyolojik şekle uygun bir kullanım gerçekleşir. İnik pozisyonda iken giysi dışından rahatsız edici bir görüntü vermediği için daha estetik bir görünüm sağlanır. Ama çok parçalı ve inovatif bir mekanizmaya sahip olması nedeni ile sık bozulabilir (Tüm hastalar içinde ortalama %5’inde bozulma meydana gelebilir). Maliyeti en pahalı olan protez tipidir. Her hasta tarafından pratik kullanılamayabilir. Protez uygunluğu hasta tarafından seçilmelidir. Skrotum içerisinde bulunan pompa çalıştırılırken bazen ciltte tahriş ve ağrı olabilir. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

3. Üç Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler: 

2 Parçalılardan farklı olarak içi su dolu depo kısmi yer alır ve mesanenin yanına yerleştirilir. Pompası 2 parçalı protez ile aynı şekilde çalıştırılır. Bunların su depoları silindir çubuklar üstünde bulunmadığından ve daha büyük olduğu için protez aktive edildiğinde  daha çabuk ve sert şişebilir. Fakat, mekanik parça sayısı fazla olduğundan bozulma riski en çok olanıdır. Kozmetik açıdan bakıldığında doğal penis yapısına en yakın görünüm bu protez ile sağlanır. Maliyeti bükülebilir protezlerden daha fazladır. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

Siz de bu yöntemler hakkında daha geniş bilgi edinebilmek için  www.ereksiyonhaplari.com/iletisim</a adresini ziyaret edebilirsiniz.