Sertleşme Sorunu İle Yaşamak

Sertleşme Sorunu İle Yaşamak

Sertleşme Sorunu İle Yaşamak

Sertleşme problemi erkeklerin yaşamında zaman zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanabilen bir durumdur. Bu problem eğer altı aydan daha fazla bir süreçte yaşanıyorsa, profesyonel bir yardımın alınması gerekmektedir. Bu yardım sırasında sorunun kaynağına inilerek öncelikle buna neden olan sorunların tespit edilmesi gerekmektedir. Erkeklerde sertleşme sorunu ile yaşamak için durumun kabul edilmesi ve tedavi için bazı tanısal testlerin uygulanması esastır.

Sertleşme Probleminin Nedenleri

Serleşme problemi, psikolojik bazı temellere dayanabileceği gibi fiziksel bazı rahatsızlıklardan da kaynaklanabilir. Bu sorun genellikle toplumumuzda konuşulmak istenmeyen, gizlenen bir durumdur. Ancak sorunun giderilebilmesi için bunun son derece normal bir durum olduğu kabul edilerek, yardım alma sürecine başlanmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Sertleşme probleminin temelinde, vücutta yaşanan bazı fiziksel sorunlar olabilir. Örneğin şeker hastalığı, yaşanan bazı kanser türleri ve tedavi sürecinde hissedilen yoğun rahatsızlıklar, kalp sorunları gibi hastalıklar sertleşme sorunu ile yaşamak halini doğurabilir. Bununla birlikte bu problemin temelinde çok sayıda psikolojik neden de yatmaktadır. Örneğin partnerler arasında cinsel anlamda yaşanan bazı uyumsuzluklar, partnerin yaşadığı birtakım sorunlar, kendine güvenmeme, fiziksel yönden vücudu çekici bulmama, utanma gibi nedenler, kişileri uzun süre boyunca sertleşme sorunu ile yaşamak zorunda bırakabilir.

Erkekler için sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak, önemli bir olgudur. Bu konuda bazı problemler baş gösterdiğinde kişiler, önce bunu inkar etmeye başlar. Çünkü toplumun değer yargıları ona, bu türlü konuların kesinlikle konuşulmaması gerektiğini, bu tür sorunlar yaşayan erkeklerin toplumda kabul görmeyeceğini öğretmiştir. Ancak tıbbi bir bakış açısından ele alındığında sertleşme sorunu ile yaşamak normal bir süreçtir ve her erkeğin yaşamında meydana gelebilen bir sorundur. Bu sorunu aşabilmek için hiçbir tıbbi dayanağı olmayan uygulamalara başvurmak yerine hastanın uzman bir doktordan yardım istemesi gerekmektedir.

Yardım Sürecinde Düşülen Hatalar

Bir erkek sertleşme sorunu ile yaşamak ve bu soruna çözüm getirmek söz konusu olduğunda öncelikle bunu kendi kendine aşabileceğini düşünür. Öncelikle sorunu görmezden gelir ve cinsel fonksiyonlarının yeterli olduğunu kendisine ve partnerine kabul ettirmeye çalışır. Sorunu bu şekilde aşamayacağını gördüğü zaman da, bu kez internet gibi kaynaklardan bu problemine bir çözüm aramaya başlar. Bu çözüm arayışı çoğu zaman hastayı internette gördüğü, hiçbir tıbbi açıklaması ve kanıtı olmayan ürünleri kullanmaya teşvik eder.

Sertleşme sorununa iyi geldiği iddia edilen bitkisel kökenli ilaçlar gibi yöntemlere başvuran kimseler, bu uygulamalar ile hayatlarını riske atabilirler. Çünkü bu tür ilaçların sertleşme sorununa kalıcı bir çözüm sunması mümkün olmadığı gibi bazı yan etkileri de görülebilmektedir. Bu durumda olan kimselerin bir uzmandan yardım almalarını engelleyen en yaygın durum, bu konuyu bir doktorla konuşmak istememektir. Ayrıca hasta bunun aşılamaz bir sorun olduğunu ve bundan sonra cinsel yaşamının tamamen bittiğini düşündüğü için doktora başvurmaktan korkmaktadır. Tüm bu düşünceler ve davranışlar, yardım sürecinde düşülen hatalardır.

Yardım Sürecinde Neler Yapılır?

Bir erkeğin sertleşme sorunu ile yaşamak için alacağı yardımda, öncelikle bunun fiziksel bir kaynağının olup olmadığını anlaşılması için birtakım tahlil ve testlerin yapılması gerekecektir. Bu tahliller sonucunda vücutta fiziksel bir sorun tespit edilirse, bunun tedavisine başlanır. Ancak sorun fiziksel değil de psikolojik bir nedene bağlı ise, bu durumda hastaya bazı psikoterapi yöntemleri uygulanacaktır. Hatta bu terapilere hastanın partneri ile birlikte katılması çok daha etkili bir yoldur. Erkeklerde sertleşme sorunu ile yaşamak ve bu durumu tedavi etmek için başvurulacak uzmanlar ürolog, seksolog ve psikolog olarak görev yapan uzmanlardır. Daha detaylı bilgi için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim internet sitesini mutlaka ziyaret etmenizde yarar olacaktır.