Revatio

Revatio

Sık kullanılan ilaçlardan birisi olan Revatio, 20 mg sildenafile eş değer 28.090 mg sildenafil sitrat içerir. Sildenafil bilindiği gibi ereksiyon bozukluğu gibi cinsel işlev bozukluklarında kullanılan ve viagra olarak bilinen etkin maddedir. 90 tabletlik ambalajları ile piyasada satışa sunulmuştur.

Esas olarak akciğer damarlarında meydana gelen yüksek düzeyde seyreden kan basıncını düşürmek için kullanılır, akciğer damarlarını genişletir. Pulmoner hipertansiyon adı verilen bu tablonun tedavisinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanında sildenafil içermesi nedeni ile ereksiyon sağlama şansı da bulunmaktadır.

Revatio Nasıl Kullanılır?

İlacın kullanılmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılması gerekir. Genellikle Revatio önerilen dozu günde üç kez sabah, öğlen, akşam birer tablet olarak karşımıza çıkar. Bu da yaklaşık olarak günde 60 mg sildenafile denk düşer. Çocuklarda ve 18 yaşın altındakilere kullanılamaz. Karaciğer yetmezliği gibi durumlarda doz ayarlaması yapılması gerekebilir.

Revatio Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da zaman zaman yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu yan etkilerin şiddeti ve varlığı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çok yaygın yan etkiler Revatio açısından baş ağrısı, yüz kızarıklığı, hazımsızlık, ishal, kol veya bacak ağrısı vb. ciddi olmayan yan etkilerdir. Bunun dışında 100 kişiden en az 1’inde görülebilen yaygın yan etkiler arasında da deri altı enfeksiyonu, nezle benzeri hastalık, sinüzit, kansızlık, uykuya dalmada zorluk, migren gibi biraz daha zorlayıcı pek çok yan etki sayılabilir.

Görme keskinliğinde azalma, çift görme, gözde anormal hassasiyet, erkeklerde göğüs büyümesi de Revatio kullananlarda yaygın olarak olmasa da zaman zaman görülebilen yan etkilerdir. Uzun süreli sertleşme zaman zaman yan etkiler arasında sayılır. Ancak cinsel işlev bozukluğu olanlarda bu yan etkiden faydalanılabilir. Ancak aynı anda başka sildenafil içeren ilaçlar kullanılıyorsa ağrılı ve uzun süreli bir ereksiyona yol açabilir ve bu durumda da mutlaka doktora başvurmak gerekir.

Revatio Fiyatı

Cinsel işlev bozukluğunda kullanılan diğer ilaçlara göre Revatio çok daha pahalı seyreder. Bunda akciğer damarlarındaki tansiyonun tedavisinde kullanılmasının etkisi de bulunmaktadır. Bu yüzden de insanlar genellikle Revatio yerine piyasada bulunan ve ereksiyon bozukluğu gibi cinsel işlev bozukluklarında eşdeğeri olarak görülen Degra, Jeligra, Egira gibi ilaçları tercih etmektedir. Zira Revatio piyasa fiyatı şu an 1400 TL civarında seyretmektedir. Bu da bütçesi daha düşük olan ve bu sorundan muzdarip olan insanların bu ilaçtan uzaklaşmasına yol açmaktadır.

Böyle değerli bir ilacın saklanma koşulları da elbette büyük önem taşır. Bu yüzden Revatio 25 derece sıcaklığın altında oda koşullarında saklanmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır. Bu tarz ilaçlar hakkında doğru ve detaylı bilgilere sahip olmak çok önemlidir. Bu yüzden buradaki bilgiler dışında kafanızda yer eden bir soru işareti oluştuysa lütfen tarayıcınıza https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini yazarak sorunuzu iletiniz.