Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar? Video

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar? 

Mutluluk çubuğu olarak adlandırılan penis protezleri, temelde iki modelden oluşmaktadır. Bükülebilir ve şişirilebilir penis protezleri. Bükülebilir protezin avantajı, el mahareti, zihin ve zeka düzeyinin yüksek olmasını gerektirmemesidir. Zira bu protez penis gövdesi içerisinde devamlı olarak sert bir biçimde yer alır ve istenildiği zaman elle sert hale getirilerek cinsel ilişki kurulabilir. Bu avantajının yanında, teknolojisinin basit olması sebebiyle daha ucuzdur. Şişirilebilir modellerde ise, bireyin veya partnerinin dışarıdan farklılık göremeyeceği, kullanılmadığı süre son derece narin, doğal penis görünümünde olan, fakat istenildiği zaman pompalama mekanizmasıyla sertleştirilebilen bir penis protezi söz konusudur.
Bu protezlerin teknolojisi daha iyi olduğu için, maddi olarak daha çok maliyet gerektirmektedir. Bunun yanında mekanik arıza gibi veya su transferinden meydana gelen kanal tıkanıklıkları benzeri durumlarda tamir gerektiren sorunlar oluşabilir. Ancak protezlerin 5 yıl boyunca garantisi olduğundan sorun olduğunda değiştirilebilir. Dışarıdan fark edilememesi ise, önemli bir avantaj olarak gözükmektedir.

Penis Protezi Nasıl Çalışırlar?

Erektil disfonksiyon (sertleşme) problemin tedavisinde, ilaç tedavisinden sonuç alınmazsa son alternatif olarak penil protez önerilmektedir. Penil protezler iki çeşittir. Biri bükülebilen, devamlı sert olarak kalan protezler, diğeri pompalı, gerek duyulduğunda şişirilip sertleştirilen, cinsel fonksiyon olmadığında inik duruma gelebilen protezlerdir.
Sert kalan protezler 2 adettir, zira penis içerisinde de iki tane tüp vardır ve içerisi kanla dolmaktadır. Diyabet, sinir hastalıkları, yaralanma gibi nedenlerle kan o bölgeye olması gerektiği kadar gidemediği süre sertleşme olmamaktadır.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar?

Penis içerisindeki 2 tüp içine bu iki tane silikon blokları yerleştirilmektedir. Bu blokların sertliği yardımıyla ilişkiye girilebilir. İlişki ardından bu silikon bloklar bükülerek iç çamaşır içine yerleştirilir. Bu protezler ileride bir prostat veya idrar yolu cerrahisi gerek duyulduğunda sorun yaratabilmektedir. Maliyet açısından daha uygundur ancak hasta tarafından daha kullanışlı değildir.

Şişirilebilir protezlerin 2 parçalısı, 3 parça olanları vardır. Çoğunlukla bizim önerdiğimiz 3 parçalı olanlardır. Penis içine silikon bölüm yerleştirilir. Bir tarafta rezervuar vardır, mesanenin içine yerleştirilir, diğer tarafta pompası vardır ve bu da testis kenarına yerleştirilmektedir. Dıştan bakıldığında hiçbir biçimde penis protezi takıldığı anlaşılamaz.
Sönük olduğunda dıştan kabartı yapmaz ve belli olmaz. İlişki esnasında, ilişki öncesinde pompaya basarak penis protezi şişirilir ve tam bir seks yaşanabilir. Bu protezler maliyet olarak daha pahalıdır. Tahmini 1 – 1,5 saatlik tek bir ameliyatla penis içine yerleştirilirler. 2 gün civarı hastanede kalış süresi vardır. Enfeksiyon riskine karşın operasyon öncesi ve sonrası antibiyotik verilerek bu riskler sıfırlanmaya çalışılır.

Erkeklerde iktidarsızlık sebepleri, psikolojik iktidarsızlık tedavisi, penis protezi nedir, hangi vaziyetlerde penis protezi uygulanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.