Penis Protez Sonrası Yaşam

Penis Protez Sonrası Yaşam Videosu

Penis Protez Sonrası Yaşam ile ilgili olarak Penis protezi takılan hastalarda iyileşme süresi kısadır ve rahat geçen bir dönemdir. Penis protezi olarak bilinen ve penis içerisine yerleştirilen silikon alaşımlı ve antibiyotik kaplı maddenin penis içersindeki dokuya yaptığı basınçtan doğan bir dolgunluk ve ağrı duygusu çoğunlukla bir kaç gün içerisinde azalır.

Bunun dışında bazen penis protezinin kök bölümünün makat bölgesine yakın bir yere kadar uzatılabileceği için sert yerlere oturmada güçlük yaşanabilir. Fakat bunlar kısa zamanda aşılabilecek sorunlardır ve zamanla normale döner. Şayet ameliyattan sonra enfeksiyon benzeri bir sıkıntı yaşanmazsa, 6 haftalık bir cinsel ilişkiden uzak kalma süresi omalıdır. Başka bir deyişle penisin ve protezin kullanılmaması gerekmektedir. 6 hafta sonra hasta tamamen normal bir cinsel hayata dönebilecektir. Bütün cerrahi operasyonlarda meydana geldiği gibi yapılmış olan penis protezi ameliyatından sonra da hastanın cerraha bir süre kontrole gitmesi gerekir. Bu kontroller tahmini olarak 2 aylık bir süreyi kapsar.

Hastaya 1.5 ayın sonunda cinsel ilişkiye girmesine izin verileceği için  bu süreye kadar yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı olup olmadığı kontroller esnasında anlaşılabilmektedir. Bununla birlikte cerrah, kontrollerde rastgele bir enfeksiyon durumu olup olmadığını ya da vücudun protezi reddedip etmediğini anlayabilecektir.

Penis Protez Sonrası Yaşam

Penis Protez Sonrası Yaşam

Penis protezi ameliyatları sertleşme bozuklukları sorununun çözümüne kalıcı bir iyileştirme yoludur ve çoğunlukla sertleşme sorunu başladıktan 18-36 ay geçtikten sonra uygulanmaktadır. Şayet iktidarsızlık diğer tedavi yolları  ile iyileştirilemiyorsa, son çare olarak operasyonla penil protez penis içerisine yerleştirilir.

Farklı penil protez tipleri mevcuttur, Bükülebilir ve 2 ya da 3 parçalı şişirilebilir(pompalı) tipleri mevcuttur.

Teknolojik gelişmeler ile son derece doğal görünüme sahip, fonksiyon olarak ise hem kullanıcı hem de eşlerde memnuniyet derecesi yüksek, ameliyatı ve kullanımı son derece kolay ürünler olup sertleşme sorunu olan hastaların hizmetine sunulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayınız.