Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi Videosu

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi 

Normal şartlarda penis boyunda küçülme olmaz. Fakat olması halinde çok az bir miktarda küçülme olabilir. Hasta penisinin sağlıklı olduğu durumdaki gibi normal hayatına devam edebilmektedir.

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi 

Erkekte sertleşme sorunu varsa ve diğer tıbbi tedavilere cevap vermiyorsa penis protezi ameliyatı yapılabilir. Operasyon ardından cinsel yaşamlarına kaldıkları yerden devam edilebilir. Penis protezinin varlığının dışarıdan anlaşılmadığını, protezli erkeklerin cinsel hayatlarının protezsiz erkeklerden herhangi bir farkı yoktur. 2 tip penis protezi bulunuyor; biri bükülebilir protezler diğeri de şişirilebilir protezler başka bir deyişle pompalı olanlar. Her iki protezin işlevsel olarak birbirinden farkı yoktur. 2 protezi birbirinden ayıran özellik aralarında yalnızca fiyat ve konfor farkı olmasıdır. Bükülebilir penis protezleri şişirilebilirlerden daha ucuzdur.

Erkekte sertleşme sorunu varsa, birey sağlıklı cinsel ilişkiye giremiyorsa ya da penis sertliği cinsel ilişkiyi sürdürebilecek durumda değilse, penis protezi bu problemin tedavisindeki seçeneklerden birisidir. Penis protezi, penisin içerisine yerleştirilen silikon alaşımlı halk arasında (mutluluk çubuğu) olarak bilinen implantlardır. Bu hastalar, penis protezleriyle cinsel hayatlarına kaldıkları yerden sağlıklı kişiler gibi devam etmektedirler. Penis protezi sertleşme sorunlarının kalıcı çözümüdür. Ne var ki penis protezi erektil disfonksiyon tedavisinde diğer tedavilere cevap alınamayan hastalarda son çare olarak görülmelidir.

2 tip protez vardır. Biri bükülebilir protezler diğeri de şişirilebilir protezler başka bir deyişle pompalı olanlar. Şişirilebilir protezlerin de yeniden iki farklı tipi bulunuyor; iki parça ve üç parçadan oluşan şişirilebilir protezler olarak isimlendirilirler.

Her 2 tip protez de işlevsel açıdan eşdeğer düzeydedir. Ne var ki bükülebilir protezler şişirilebilir ya da diğer bir deyişle pompalı olanlara göre daha ucuz ve daha az konforludur. Şişirilebilir olanlar, daha pahalı fakat bükülebilir protezlere nispeten daha konforludur. Zira bükülebilir protezlerde kişiler bazen adaptasyon ve alışma sorunu yaşamaktadırlar, gerçi bu durum da bir kaç ay içersinde ortadan kalkmaktadır. Özetleyecek olursak bu 2 protez türü aralarında işlevsel açıdan bir çeşitlilik yoktur. Çeşitlilik sadece konfor farkında ortaya çıkmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.