Jeligra Jel

Jeligra Jel

Dünyadaki birçok erkekte görülen cinsel hastalıklardan biri de sertleşme sorunudur. Erektil Disfonksiyon da denilen bu hastalık kişinin ilişkiden kaçmasına sebep olabilecek kadar ciddi bir hastalıktır. Cinsel performans için önemli bir etken olan penisin sertleşmesinin gerçekleşmemesi kişilerin yoğun bunalım yaşamasına sebep olmaktadır.

Hastalar bu durumlarından utandıkları için de çoğu zaman tedavi için bir doktora ya da tedavi merkezine başvuramazlar. Jeligra jel erkeklerin bu sorununa çözüm için üretilmiştir. Yutularak ağız yoluyla kullanılan jeligra jel sertleşme sorunu yaşayan hastaların ilişkilerinde daha rahat hareket edebilmeleri amacıyla üretilmiştir.

İlacın İçeriği ve Kullanım Alanı

İlaç 100 mg’lık jel halinde üretilmiş olup bir şase şişe içerisinde dört adet jeligra jel bulunmaktadır. Bu jeller pembe renge sahiptir ve içeriğinde çilek aroması bulunmaktadır. Fosfodiesteraz tip 5 inhibitör grubunda yer alan ilaç sertleşme sorunu yaşayan erkekler tarafından kullanılması için üretilmiştir.

İlaç peniste yer alan damarları genişletmektedir. Genişleyen damarlara kalp tarafından daha fazla kan pompalanabilmekte, bu da penisin sertleşmesini sağlamaktadır. Ancak kişinin herhangi bir sertleşme sorunu yoksa jeligra jel kullanmamalıdır. Sorunu olmayan erkeklerde ters bir etki ya da başka sorunlara yol açabilir. Doğal yollarla sertleşme yaşamayan kişilerin sertleşme yaşamasını sağlayan jeligra jel sertleşme rahatsızlığını tedavi amacı ile değil, ilişki sırasında sertleşmenin sağlanması amacıyla üretilmektedir. Bu unutulmamalıdır. Bu jel sadece erkeklere özel olup kadınların kullanmaması gerekir. Kadınlar için üretilen jeller farklı içerikler içermektedir.

Nasıl Kullanırım?

İlaç, her ilaç türünde olduğu gibi doktora veya eczacılara danışılarak kullanılmalıdır. Bu ürünün günde bir kereden fazla kullanılması ise önerilmemektedir. Ağız yoluyla kullanılması gereken bu ilaç cinsel ilişkiye girmeden bir saat önce kullanılmalıdır. Jel şase şişesinden çıkarıldıktan sonra suyla ya da su kullanmadan yutulmalıdır. İlaç bir saat içerisinde etkisini göstermekte ve uzun süre de etkisini yitirmemektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaç on sekiz yaşından küçük olan kişilerce kullanılmamalıdır. Jeligra jel kullanıcıların kanını daha fazla pompaladığı için yaşlılar tarafından kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Ancak ilacın yaşlılarda kullanıldığında azaltılmasını gerektirecek bir zararının olmadığı da bilinmektedir. İleri derecede böbrek hastası olanlar yani böbrek yetmezliği çeken hastalar bu ilacı kullanmamalıdır. Ayrıca Siroz ve benzeri yüksek derecede karaciğer rahatsızlığı olanların da ilaçtan uzak durması gerekmektedir. İlaç fazla kullanıldığında etkisini artırmamakta ancak yine de yan etkileri olabilmektedir.

Bu nedenle Jeligra jel aşırı kullanıldığında yani günde bir taneden daha fazla alındığında doktora ya da en yakındaki eczaneye başvurulmalıdır. Kısa süre önce inme, kalp krizi geçirildiyse, düşük tansiyon hastalığı bulunuyorsa kullanıcılar ilaçtan uzak durmalıdır. Ayrıca mide hassasiyeti bulunanlar (ülser, gastrit), ilacı dikkatli bir şekilde kullanmalıdır. İlaç fazla ağır olmamak ile birlikte hassasiyeti bulunanlarda rahatsızlığa neden olabilmektedir. İlaç hakkında daha detaylı bilgi için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.