Her Sertleşme Sorunu için Penil Protez Uygun mu

Her Sertleşme Sorunu için Penil Protez Uygun mu? Videosu

Her Sertleşme Sorunu için Penil Protez Uygun mu?

İktidarsızlık sorunu hayatını sürdüren erkeklerde, penis protezi hangi vaziyetlerde zorunlu duruma geliyor?
Ağızdan alınan ilaçlar, penis içerisine enjekte edilen enjeksiyonlar, vakum cihazları ve benzeri tedavi yöntemleriyle peniste yeteri kadar sertlik sağlanamıyorsa veya sertlik, cinsel ilişkiyi sürdürebilecek kadar değilse; özetle hasta ve partneri tarafından hoşnutsuzluk varsa penis protezleri zorunlu duruma gelmiş demektir. Fakat bazen hastalar diğer tedavi yollarını odenemeyerek öncelikle penis protezini de seçebiliyorlar.

Tıbbi tedavide kullanılan ilaçların yan etkilerinden çekinen bireyler veya bu tip ilaçlara önyargıyla bakan hastalar ve partnerleri doğrudan penis protezi taktırmayı seçebiliyorlar.

Bazı bireyler de uzun yıllar geçmesine rağmen bir takım tedavileri denemekle zaman geçirmek istemiyorlar. Diğer tedavi yöntemlerinin beklentilerini karşılamadığını düşünenler de ilk önce seçim olarak penis protezine yönelebiliyorlar.

Her Sertleşme Sorunu için Penil Protez Uygun mu?

Her Sertleşme Sorunu için Penil Protez Uygun Mu

Her Sertleşme Sorunu için Penil Protez Uygun mu?

Protez operasyonu öncesi hazırlıklar, genel ameliyat hazırlıklarından farklı değil. Operasyona engel bir sağlık sorunu olmayan her hasta protez operasyonu olabilmektedir. Kalp, akciğer rahatsızlığı olanlarda ise konu hakkında ön tedavi uygulanır ve gerekirse de konunun uzmanı doktorların teklifleri doğrultusunda anestezi konusunda önlemler alınır. Aspirin kullanan hasta olanların operasyondan 7-10 gün önce aspirin veya bezeri kan sulandırıcı ilaçları doktorlarının da bilgisi doğrultusunda bırakmaları gerekir.

Penis protezi ameliyatı genel anesteziyle yapılmaktadır. Fakat hastanın ve anestezi uzmanının tercihine yönelik belden yapılan spinal ve epidural anestezi yöntemleriyle (uyutulmadan) de operasyon gerçekleştirilebiliyor. Hastanede 1 veya 2 gün kalınabiliyor. Ardından 6 hafta süreyle cinsel ilişkiden kaçınmalarını öneriyoruz. 6 hafta boyunca itinalı olarak muayene ve takipleri yapıldıktan daha sonra cinsel yaşamlarına kaldıkları yerden aynı ritimde devam edebiliyorlar.

Penis protezinin varlığı dışarıdan belli olabilir mu, protezi taktıran kişi ve partneri tarafından protezin varlığı; cinsel ilişkiden edinilen hazzı negatif yönde etkileyen tek durum yaratır mı?
“Dışarıdan protezin varlığı belli olmaz. Fakat partneriniz penise elle temasta bulunursa protezin varlığını anlayabilir. Cinsel ilişki esnasında protezin varlığının anlaşılması diye bir durum mevzubahis değildir. 2. sorunuza gelince penis protezinin varlığı cinsel ilişkiden edinilen hazzı negatif yönde etkileyecek bir durum yaratmaz.” Detaylı bilgi için tıklayınız.