Ereksiyon Hapı

Ereksiyon Hapı ve Sertleşme Sorunu Hakkında

Sertleşme sorunu iktidarsızlık olarak adlandırılmaktadır. İktidarsızlık, esasında gücünü kaybetmek anlamına gelmektedir. İktidarsızlık bir erkeğin ilişki sırasında veya ilişkiye girmeden önce yeterli sertliği sağlayamama veya gereken süre içerisinde sertliği devam ettirememe durumu olarak bilinmektedir. Cinsel güce oldukça önem verildiği için erkek bu durumu hemen kabul edememektedir. Erkekler bu sorunun genellikle sadece kendilerinde olduğunu düşündükleri için doktora veya herhangi birine söylemekten çekinmektedirler. Oysaki bilimsel veriler, erkeklerin yarısının hayatında en az bir kere bu sorun ile hafif veya şiddetli bir biçimde karşılaştıklarını göstermektedir. Bu bir sağlık sorunudur. Ve eczanelerde ereksiyon hapı olarak geçen ilaçlar, spreyler satılmaktadır.

Sertleşme Nasıl Oluyor?

Sertleşmenin gerçekleşebilmesi için cinsel isteğin olması gerekmektedir. Cinsel isteği uyandıran ise erkek hormonu olarak bilinen testosterondur. İşte bu cinsel istekle birlikle peniste bir uyarılma yoluyla sertleşme olmaktadır. Cinsel uyarı olmadan cinsel uyarı sırasında da peniste sertleşme olmaktadır. Bu olay sağlıklı olunduğunun bir göstergesidir. Çünkü rüya görüldüğü dönemde penise olan kan akımı artar ve bu sayede peniste sertleşme olmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi sertleşmenin olmadığı durumlar sağlık sorunu olmakta birlikte tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Bu sorun için, ereksıyon hapları zararlımı gibi bir soru akla gelebilmektedir.

Sertleştirici Haplar Hakkında

Eczanelerde sertleştirici ereksiyon hapı, sprey veya krem bulunmaktadır. Bu ilaçlar arasında en fazla tercih edileni ise hap olan ilaçlardır. Sprey ve kremlere göre daha fazla kullanılan ve talep edilen ereksiyon hapı olduğu için, hapların değişik çeşitleri bulunmaktadır. Etken maddesi farklı olan 3 farklı hap bulunmaktadır. Bunlar; sildenafil, tadalafil, vardenafil olmak üzere üç çeşittirler. Bu çeşitliliğe bağlı olarak ereksıyon hapları zararlımı sorusu fazlasıyla sorulmaktadır. Ereksıyon hapları zararlımı sorusuna karşılık olarak verilebilecek en doğru cevap tabi ki bu hapların yan etkilerinin olduğudur. Ancak ereksıyon hapları zararlımı sorusuna cevap verirken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hapların doktor tavsiyesinde alınması, yeterli gelecek miktardan daha fazla alınmaması ve bir yan etki görüldüğünde ise doktora başvurulması olacaktır. Her hapın içerisinde bulundurduğu madde değişiklik gösterdiği için yan etkisi de farklı olacaktır. İlaç kullanmadan önce doktora başvurmak oldukça önemlidir.

Sertleştirici Hapların Çeşitleri ve Çalışma Biçimleri Hakkında

Sildenafil, tadalafil ve vardenafil olmak üzere üç sertleştirici hapında çalışma biçimleri aynı şekildedir. Penisin kan damarlarındaki kaslarını gevşeterek kanın çok ve hızlı bir biçimde akmasını sağlamak ve böylelikle de penisin sertleşmesini sağlamaktadır. Sildenafil etken maddesine sahip olan ereksiyon hapı kategorisinde ki ilaçlar daha fazla kullanılmaktadır. Çünkü ilk olarak ortaya çıkan sildenafil maddesi içeren ilaçlardır. Sildenafilden sonra en fazla kullanılan etken madde ise tadalafildir. Sildefil maddesine sahip olmayan haplarda bulunmaktadır. Ve bu haplarda tadalafil bulunmaktadır.  Bu konu hakkında detaylı ve güvenilir bilgi için  https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.