Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez

Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez

Yeni Momentary Squeeze (MS) pompa teknolojisi ile tarihteki en başarılı penil protezler artık daha üstün hale gelmiştir.Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez bu ailenin bir üyesidir.

Erektil disfonksiyonun tedavisinde tüm dünyada hekimler tarafından tercih edilen Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, penoskrotal ya da infrapubik yaklaşıma uygun ve tamamı antibiyotik kaplı yapısı ve üstün MS pompa özelliği ile mükemmel enine büyüme, sertlik ve doğal görünüm sağlar.

Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, %92 ile %96 arasında değişen hasta ve partner memnuniyeti oranlarına sahiptir.

Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, sadece tek insizyon ile kısa sürede implante edilebilir.

Rigicon Infla10 Üç Parçalı Penil Protez3 parcali sisebilir enine boyuna genisleyebilen penil protez

Teknolojisi

Sıvı Basıncı ile çalışan kapalı bir sistem olan Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, silikon elastomer ve antibiyotik emdirilmiş  üç kısımdan oluşmaktadır;

Parylene kaplı silindirler ve rezervuar
Ayrılmış şişirme ve tek dokunuşta kolay söndürme mekanizması
Tamamı antibiyotik kaplı yapı
Tam uyum için isodiametrik çıtçıtlı arka uzatma parçaları
Pre-connected MS pompa ve silindir
Kendiliğinden şişmeyi önleyen Lock-out valf
MS pompa ile kolay kavrama ve şişirme

Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez İşlevi

1,5 saatlik bir operasyonla hastanın penisine yerleştirilen Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez, hasta tarafından şişirilerek cinsel münasebet için gerekli ereksiyonu sağlar.

Silindir: Penisin içine yerleştirilir. Maksimum saklama ve sosyal hayatta konfor için günlük aktiviteler esnasında silindirler sönük biçimde tutulur. Cinsel münasebet için silindirler içi sıvı dolarak sert hale gelir ve ereksiyon sağlanır.

Pompa: Testislerin yanına, torbalık denilen yerin içerisine yerleştirilir. Sistem içerisindeki sıvının silindirlere iletilmesini ve geri boşaltılmasını sağlar.

Rezervuar: Mesanenin önüne ya da yanına gelecek şekilde karın boşluğuna yerleştirilir. Sistemin çalışabilmesi için gerekli olan sıvıyı kendi haznesinde depolar.

Enine Genişleyebilen Şişirilebilir Penil Protez Kullanımı

Hasta gerekli sertleşme için skrotumda bulunan pompaya üç ya da dört kez basar. Rezervuardaki sıvı silindirlere aktarılır ve ereksiyon sağlanır. Söndürme işlemi için pompada bulunan düğmeye sadece bir kez basılır ve penis yumuşayarak saklama sağlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.