Avanafil

Avanafil

İlaç kategori içerisinde bulunan Avanafil adlı ilaç, erektil disfonksiyon ve erektil disfonksiyon tarzındaki bunun gibi hastalıkların tedavisinde ve de diğer durumlarda endikedir denilebilir.  Bu ada sahip ilaç, aşağıdaki işlevleri yerlerine getirerek hastalarının durumunu iyileştirebilmektedir, bunlar; cinsel Avanafil ilacına karşı duyulan aşırı duyarlılık hali bir kontrendikasyondur.

Buna da ek olarak, eğer bu tarz aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Avanafil ilacı kullanmamanız gerekmektedir, bunlar; aşırı duyarlılık hali, göz problemi durumu, karaciğerdeki ve böbrekteki rahatsızlıklar, PDE5 inhitörü azlığı, kalpteki hastalıklar ve nitratlardır.

Avanafilin Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdaki bulunanlar Avanafil adlı ilacı ihtiva etmekte olan ilaçlardan meydana gelebilme ihtimalindeki olası yan etkilerin mevcut bir listesidir. Bu liste, geniş kapsamlı olan bir liste değildir denilebilir. Yani bu yan etkilerin fazla görülmesi muhtemeldir, fakat her zaman ortaya çıkma durumları yoktur. Yan etkilerinin bazıları nadir hallerde görülse de çokça ciddi olabilir.

Aşağıdaki yan olan etkilerden, özellik ile de beklemeniz durumuna rağmen geçmeyen herhangi şekilden birini gözlemlerseniz mutlaka ilgilenen doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bunlar; düzensiz olan kalp atışları, sırtta görülen şiddetli ağrılar, baştaki dönme sorunu, Flushing hali, baştaki ağrılar, boğazda bulunan ağrılar, burundaki tıkanıklık ve de burunda meydana gelen akıntılar, göğüsteki şiddetli ağrılar, bayılma hali ve düzensizliğin tetiklediği tarzda kalp ağrılarıdır.

Avanafil Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç kullanmadan hemen önce, mutlaka doktorunuzu, güncel olan halde kullanmakta olduğunuz ilaçlar, reçetesiz halde kullandığınız ilaçlar yani örneğin, vitaminler gibi, bitkisel takviyeler gibi, vs. tarzdan ilaçlar, alerji durumları, geçmişte var olmuş olan hastalıklarınız ve de güncel sağlık açısından durumunuz yani örneğin, hamilelik hali, yaklaşan tarzda bir ameliyat gibi durumlar hakkında bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Bazı sağlık koşullarında sizi bu avanafil ilacın mevcut olan etkilerine karşı da daha duyarlı olacak hale getirebilir. Ve doktorunuz tarafından bir şekilde yönlendirildiğiniz tüm adımları atın veya ürünün üzerinde yazılmış olanları dikkate alın. Dozaj durumu ise tamamen sizin durumunuza bağlıdır. Rahatsızlık durumunuz devam eder ise veya kötüleşir ise, doktorunuza haber vermeniz gerekmektedir.

Avanafilin Etkileşimleri Nelerdir?

Başka bir ilaç kullanıyor iseniz veya aynı zamanlarda reçetesiz halde bir ilaç kullanıyor iseniz Avanafil ilacının etkileri çok değişebilir. Bu durumda yan etki riskini arttırma veya ilacın doğruca şekilde çalışmamasına da neden olabilir. Ayrıca Avanafil ilacı, aşağıdaki ilaçlar veya ürünler ile etkileşim gösterebilir: Clarithromycin maddesi, Diltiazem maddesi, Doxazosin maddesi, Fluconazole maddesi, Mifepristone maddesi ve Phenytoin maddesidir.

Danışılacak önemli konulardan bazıları ise şu şekildedir ve aşağıda listelenmiştir. Bir günde bu ilacı birden fazla zamanlar içinde almayın, Hamilelikte planlama yapmak için hamilelik durumunda ya da emzirme hali mevcut iken, araçlar veya iş makinelerini kullanmayın, greyfurt ya da greyfurt suyundan kaçının, ayrıca çocuklardan uzak tutulmalıdır. Detaylı bilgi edinebilmek için https://www.ereksiyonhaplari.com/iletisim sitesini ziyaret edebilirsiniz.