2 Parçalı Şişirilebilir Penil Protez

2 Parçalı Şişirilebilir Penil Protez

2 Parçalı Şişirilebilir Penil ProtezErektil disfonksiyonun tedavisinde tüm dünyada hekimler tarafından tercih edilen 2 Parçalı Şişirilebilir Penil Protez, kolay uygulanabilirlik ve hasta memnuniyetini birleştiren güçlü bir kombinasyondur. 2 Parçalı Şişirilebilir penil protez genel hasta ve partner memnuniyeti %96.4 ile %91.2′dir.

Rezervuar içermeyen yapısı sayesinde sadece tek insizyon ile kısa sürede implante edilebilen 2 parçalı şişirilebilir penil protez, daha önce karın bölgesinden kanser ameliyatı olmuş hastalar içinde ayrıca uygundur.

Teknolojisi

Sıvı basıncı ile çalışan kapalı bir sistem olan 2 parçalı şişirilebilir penil protez, silikon elastomer iki kısımdan oluşmaktadır;

Dacron-Lycra orta katman
Ayrılmış şişirme ve söndürme mekanizması
Pre-connected sistem
Gövde içi rezervuar
Çıtçıtlı arka uzatma parçaları

İşlevi

1,5 saatlik bir operasyonla hastanın penisine yerleştirilen 2 parçalı şişirilebilir penil protez , hasta tarafından şişirilerek cinsel münasebet için gerekli ereksiyonu sağlar.

Silindir: Penisin içine yerleştirilir. Maksimum saklama ve sosyal hayatta konfor için günlük aktiviteler esnasında silindirler sönük biçimde tutulur. Cinsel münasebet için silindirler içi sıvı dolarak sert hale gelir ve ereksiyon sağlanır.

Pompa: Testislerin yanına, torbalık denen yerin içerisine yerleştirilir. Sistem içerisindeki sıvının silindirlere iletilmesini sağlar.

Kullanımı

Hasta gerekli sertleşme için skrotumda bulunan pompaya iki ya da üç kez basar. Sistemin içindeki sıvı silindirlere aktarılır ve ereksiyon sağlanır. Söndürme işlemi için penis ikiye bükülür, penis yumuşayarak saklama sağlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.